Trwa wczytywanie produktów

Infolinia: +48 606-147-140
info@crdruk.pl
Blog

5 zalet druku ekspresowego

 

Druk ekspresowy to usługa oferowana przez drukarnie cyfrowe, funkcjonujące online lub w formie stacjonarnej. Jego cechą charakterystyczną jest błyskawiczne wykonanie oczekiwanej ilości kopii w najwyższej jakości. Szybki i profesjonalny druk jest możliwy, dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu i doświadczeniu w realizacji zleceń niestandardowych. Sprawdźmy, jakie zalety ma druk ekspresowy w drukarni cyfrowej?Korzyści z druku ekspresowego. Poznaj je wszystkie!

 
  1. Druk ekspresowy zawsze na czas. Najważniejszą zaletą druku ekspresowego jest możliwość skorzystania z najszybszego wariantu, dostępnego na rynku. Szybki druk to doskonałe rozwiązanie w sytuacjach pilnych, w których czas ma priorytetowe znaczenie. Zlecenie jest realizowane natychmiastowo, a gotowy produkt trafia do klienta zawsze na czas i bez zwłoki. Druk ekspresowy to nie tylko gwarancja szybkiej usługi, ale także eliminacja ryzyka zbędnego czekania – bo przecież czas to pieniądz. Druk ekspresowy to opcja dla wymagających, dostępna 24h/dobę.
  2. Złożenie zlecenia bez wychodzenia z domu. Kolejną korzyścią, jaką daje druk ekspresowy jest możliwość złożenia zlecenia bez wychodzenia z domu. Drukarnia cyfrowa online to świetna opcja dla zapracowanych. Siedząc wygodnie we własnym fotelu można skorzystać z intuicyjnego formularza zamówienia, wypełnić go w kilka chwil, załączyć projekt wydruku w formacie PDF. i spodziewać się wysyłki już następnego dnia! Warto zwrócić uwagę na fakt, że druk możliwy jest już od 1 sztuki, a każde zlecenie posiada możliwość personalizacji poszczególnych parametrów.
  3. Najwyższa jakość gotowego produktu. Druk ekspresowy jest możliwy do wykonania przez firmy, dysponujące odpowiednio wyposażonym parkiem maszynowym. Profesjonalne drukarki wpływają jednak nie tylko na szybkość wydruków, ale także na ich wysoką jakość. Możemy spodziewać się satysfakcjonującej rozdzielczości grafiki i zadowalających walorów wizualnych. Doskonała jakość poparta jest referencjami zadowolonych klientów. To jednak nie wszystko, ponieważ cyfrowy druk ekspresowy jest ekologiczny – nie emituje szkodliwych substancji i generuje minimalną ilość odpadów.
  4. Precyzyjna i tania technika cyfrowa. Druk ekspresowy realizowany jest w technice cyfrowej. Umożliwia ona szybki druk, ponieważ materiały dostarczane są w postaci danych komputerowych, a sam projekt nie wymaga dodatkowego obrobienia i wykonywania form drukowych. Technika cyfrowa charakteryzuje się precyzyjną liniaturą, wyjątkową ostrością barw i całkowitym brakiem problemów z pasowaniem. Co więcej – druk ekspresowy jest tani, nie nadszarpnie portfela inwestora i pozwoli wypracować satysfakcjonujące korzyści ekonomiczne. Drukarka cyfrowa nie wymaga kosztownego rozruchu, dlatego cyfrowy druk ekspresowy jest atrakcyjny cenowo.
  5. Dowolny rodzaj i kolor produktu. Druk ekspresowy w technice cyfrowej umożliwia realizację dowolnego rodzaju produktu, zgodnie z oczekiwaniami klienta. Druk ekspresowy jest uniwersalny i wyróżnia się wyjątkową funkcjonalnością. Pozwala na przygotowanie nie tylko tradycyjnych wydruków, ale także ulotek, broszur, folderów, wizytówek, zaproszeń, winietek, plakatów, kalendarzy i innych materiałów promocyjno-reklamowych. Na ekspresowy druk możemy także liczyć w przypadku wielkoformatowych wydruków wektorowych, dedykowanych dla architektów i specjalistów.Jak działają drukarnie online?

Drukarni w Polsce jest bardzo dużo, szczególnie w większych miastach. Coraz więcej z nich przenosi swoją działalność w całości lub w części do sfery wirtualnej, co oznacza, że działają online. Firmy zajmujące się przygotowywaniem materiałów poligraficznych cieszą się coraz większym zainteresowaniem, głównie ze strony większych lub mniejszych firm. W tym artykule dowiesz się, jak działa drukarnia online, oraz co można zamówić za jej pośrednictwem.

Drukarnia online – jak działa i co można w niej zamówić?

W drukarni online zamówienia możesz złożyć drogą mailową lub za pośrednictwem formularza internetowego, znajdującego się na stronie wybranej przez Ciebie drukarni. Formularz zlecenia w drukarni online z Warszawy jest standardowy. Wystarczy wypełnić wszystkie obowiązkowe pola, dzięki temu uda się przesłać zlecenie. Jeżeli jesteś zainteresowany, np. wizytówkami dla swojej firmy, w formularzu musisz zdecydować, m.in. o nakładzie, formacie, kolorystyce, materiale czy terminie realizacji. Dzięki wypełnieniu wszystkich pól, pracownicy drukarni wiedzą, co mają dokładnie zrobić. Pamiętaj o tym, że w wielu drukarniach internetowych za usługę trzeba zapłacić z góry!

Jak widzisz, działalność drukarni online jest prosta! Klient, wypełniając formularz, zleca pliki do wydrukowania, drukarnia przyjmuje je elektronicznie, a następnie w bardzo krótkim czasie drukuje materiały. Gotowe wydruki szczelnie pakuje, zabezpiecza i wysyła do klienta. Największą popularnością w drukarniach online cieszą się głównie ulotki reklamowe oraz wizytówki firmowe. Nie brakuje także chętnych na teczki ofertowe, plakaty czy katalogi. Najczęściej klientami są przedstawiciele firm biorących udział na targach, konferencjach czy pokazach branżowych. Co ważne, nie korzystaj z usług pierwszej lepszej drukarni, ale szukaj takiej, która jest sprawdzona, ma dobre opinie lub oferuje atrakcyjne koszty związane z wysyłką.

Dlaczego warto skorzystać z drukarni online?

Drukarnia online to przede wszystkim wygoda, z uwagi na to, że każdą sprawę związaną z zamówieniem możesz załatwić internetowo lub przez telefon. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz marnować pieniędzy i czasu na dojazd, dostarczanie pendrive’a oraz uzgadnianie szczegółów – dowiadujemy się w rozmowie ze specjalistą z drukarni cyfrowej Copy Right z Warszawy, która posiada dobrze wyposażony i nowoczesny park maszynowy gwarantujący wysoką jakość wydruku i szybkość zleceń.

Skorzystanie z drukarni online to także krótszy czas realizacji, co w obecnych czasach jest niezwykłą zaletą. Co więcej, wszelkie poprawki dotyczące zlecenia można wprowadzić od razu. Mimo że większość drukarni działa w wyznaczonych godzinach pracy, to zlecenia i wszelkie pliki do druku możesz przesyłać o każdej porze – nawet w środku nocy. Jest to bardzo duża zaleta, szczególnie dla osób, które w ciągu dnia są zapracowane lub pracują zdalnie czy projektowo. Ludzie z upływem czasu stają się coraz bardziej wygodni, dlatego chcą mieć dostęp do usług, a także pragną robić zakupy nie ruszając się z domu, stąd wiele firm wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom, również te z branży poligraficznej, tworząc drukarnie internetowe lub drukarnie online. Niektóre z nich nawet dają możliwość wykonania własnego projektu za darmo, np. wizytówek, na podstawie dostępnych na stronie szablonów.

Jak przygotować materiały do druku?

Aby przygotować plik do druku, należy postępować według pewnych zasad. Ponieważ na etapie projektowania poruszamy się w przestrzeni kolorystycznej RGB, musimy mieć na uwadze, że finalnie plik zostanie przeniesiony do przestrzeni kolorystycznej CMYK. Wszystkie bitmapy (zdjęcia) osadzone w naszej pracy powinny mieć nie mniej niż 240 dpi (optymalnie 300 dpi) oraz mieć w miarę duży rozmiar „fizyczny”. Im zdjęcie większe, tym lepiej. Nie trzeba ich konwertować w programie do obróbki zdjęć z RGB na CMYK – zrobi to za nas program, podczas „wypuszczania do druku”. Tekst powinien składać się z jednego koloru, 100% wartości czerni. Nie dotyczy to oczywiście haseł, nagłówków itp., które w zależności od tego jak wygląda projekt, są definiowane na etapie kreacji. Podczas projektowania powinniśmy także zwrócić uwagę na rozmieszczenie elementów na naszym artworku tak, aby nie zostały one ucięte przez gilotynę, już po wydruku. Służy temu zachowanie wewnętrznych marginesów bezpieczeństwa. Logotypy osadzane w naszej pracy powinny mieć format tzw. „wektorowy”. 

Składanie grafiki

Po złożeniu wszystkich elementów w programie graficznym należy skontaktować się z drukarnią, aby otrzymać od niej tzw. specyfikację techniczną. Mówi ona m.in. o najmniejszym stopniu pisma, jaki możemy użyć w pracy, wymiarach tzw. „spadów”, potrzebnych do prawidłowego ucięcia wydrukowanych użytków, profilu kolorystycznym użytym podczas wypuszczaniu do druku, czy tzw. zamienieniu fontów „na krzywe”. Postępowanie zgodnie z taką specyfikacją gwarantuje bezproblemowy i szybki druk. Najczęstszym formatem pliku, który dostarczamy do drukarni, to PDF. To drukarnia określa, w jakim standardzie PDF należy przygotować prace. Wszystkie elementy, które linkujemy do pracy, powinny być prawidłowo „podpięte” podczas wypuszczania do druku. Jeśli zmodyfikujemy którykolwiek z elementów i nie zaktualizujemy tego w naszym pliku wyjściowym, wydruk będzie nieprawidłowy. Zamiast zdjęcia otrzymamy na wydruku jego podgląd w niskiej rozdzielczości. Służy temu panel „preflight” informujący nas o brakach zdjęć, fontów oraz innych bledach, uniemożliwiających prawidłowe przygotowanie pliku do druku.

Program graficzny

W trakcie eksportu naszej pracy do pdf musimy zwrócić uwagę na zaznaczenie kilku opcji w programie graficznym. Jest to włączenie tzw. znaków drukarskich (pasery, paski koloru, znaki pasujące itp.), określenie wyjściowego profilu kolorystycznego (w Europie jest to zwykle FOGRA 39, ISO Coated), który zadba o prawidłową konwersję z RGB do CMYK, oraz nie przekroczy całkowitej sumy farb – właściwej dla różnych rodzaju papieru (taka informacja o profilu wyjściowym powinna znaleźć się w specyfikacji od drukarni). Plik produkcyjny trzeba obejrzeć w odpowiednim programie (np. Acrobat PRO), gdzie upewniamy się, że wszystkie założenie i wytyczne są zgodne z tym, co otrzymaliśmy na ekranie.

Tani druk ulotek. Jak to zrobić?

Z pomocą ulotek możemy niewielkim kosztem dotrzeć do sporej liczby potencjalnych klientów. Ciekawie zaprojektowana ulotka wyróżni firmę na tle konkurencji. Warto zatem postawić na reklamę praktyczną i przede wszystkim korzystną cenowo. Druk ulotek to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, zwłaszcza lokalnych firm, które chcą dotrzeć do konkretnej grupy docelowej i zareklamować się na danym obszarze. Jednak, co zrobić, aby druk ulotek był tani?

Druk ulotek - od czego zależy cena?

Jeżeli zależy nam na niskim nakładzie, np. do kilkuset ulotek, wówczas najlepszym wyborem będzie druk cyfrowy, do którego wykorzystywane są specjalne cyfrowe maszyny. Jest to idealny wybór dla osób, którym zależy na czasie, gdyż gotową ulotkę mamy praktycznie od ręki. Natomiast, jeżeli chcemy wydrukować duży nakład ulotek, tzn. od kilku do kilkudziesięciu tysięcy, najlepszym wyborem będzie skorzystanie z druku offsetowego. Druk ten jest o wiele mniej opłacalny przy małej ilości nakładu, z uwagi na fakt, że sam koszt ustawiania maszyn i naświetlania jest dość wysoki.

Decydując się na druk ulotek w Warszawie, możesz zamówić dowolny nakład i jednocześnie cieszyć się niskimi kosztami związanymi z drukiem materiałów promocyjnych. Dobrze jest wiedzieć, że cena za sztukę spada wraz ze wzrostem nakładu ulotek. Jeżeli planujesz wydruk dużej ilości, wówczas opłaca się to zrobić w ramach jednej partii zamiast kilku mniejszych.

Cena druku ulotek zależna jest także od gramatury papieru – im jest ona wyższa, tym więcej zapłacimy. Jednak, jeżeli chcemy, aby ulotka była trwała i sztywniejsza warto wybrać wyższą gramaturę. Jeżeli natomiast nie zależy nam na papierze mocniejszym i bardziej efektownym, wybierzmy papier offsetowy – niepowlekany, który pozwoli nam na wysoki nakład przy niskim budżecie.

Jeżeli chcemy zaoszczędzić, warto skorzystać z gotowych wzorów, zamiast płacić wykonawcy za indywidualny projekt ulotki, chyba że bardziej niż na cenie, zależy nam na tym, aby wyróżnić się spośród konkurencji.

Druk ekspresowy, jako tania technika cyfrowa

Druk ekspresowy umożliwia szybki wydruk i jest atrakcyjny cenowo, m.in. z uwagi na to, że drukarka cyfrowa nie wymaga kosztownego rozruchu. Przy tej technice cyfrowej materiały na ulotki nie wymagają obrobienia czy wykonywania form drukowych. Są one dostarczane po prostu w postaci danych komputerowych.

Technika cyfrowa, oprócz tego, że charakteryzuje się precyzyjną liniaturą i wyjątkową ostrością barw, umożliwia wydruk ulotek w dowolnym nakładzie w atrakcyjnej cenie, dzięki czemu nie nadszarpniemy swojego portfela – dodaje nasz rozmówca reprezentujący drukarnię cyfrową Copy Right w Warszawie, która dysponuje dobrze wyposażonym i nowoczesnym parkiem maszynowym.

Druk ekspresowy to idealne rozwiązanie w sytuacjach pilnych, w których czas ma priorytetowe znaczenie. Warto również zauważyć, że ten rodzaj druku nie emituje szkodliwych substancji oraz generuje minimalną ilość odpadów.  Potrzebujesz pomocy?
Szukasz innego produktu, potrzebujesz pomocy z projektem lub napotkałeś jakieś inne problemy? Skontaktuj się znami! Nasz dział obsługi klienta rozwiązuje problemy od ręki :)